شرایط و قوانین استفاده از آی بی سرویس

آی بی سرویس طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرائم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می کند. دسترسى و استفاده کاربر از وبسایت، مشروط به رعایت قوانین فوقالذکر و ضوابط و شرایط زیر «قرارداد» می باشد. شما با ورود به وبسایت، بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، قرارداد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید. ورود کاربران به وب‏سایت آی بی سرویس به منظور استفاده از خدمات ارائه شده توسط آی بی سرویس، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن قرارداد و همچنین سیاست‌های حفظ حریم شخصی آی بی سرویس است.

آی بی سرویس، به ارائه آنلاین خدمات کسب و کار می پردازد. خدماتی شامل بانک اسناد حقوقی و قراردادها، مشاوره حقوقی تخصصی برای هر قرارداد، امکان درخواست طراحی، تنظیم و بررسی قراردادهای حقوقی برای کسب و کار ها است. این پلتفرم شامل کلیه محتوا و خدمات ارائه شده توسط آی بی سرویس مندرج میباشد.

مجوز استفاده

با توجه به این قرارداد میان آی بی سرویس و کاربر، آی بی سرویس حق استفاده غیر انحصاری، قابل فسخ و غیر قابل انتقال از پلتفرم آی بی سرویس را به کاربر اعطا می کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع پلتفرم آی بی سرویس به استثنای محتوای کاربر، در مالکیت انحصاری آی بی سرویس و اشخاصی است که آی بی سرویس به آنها مجوز بهره برداری از پلتفرم را اعطا کرده است.

محتوای حقوقی خریداری شده

محتوای حقوقی خریداری شده شامل مواردی مثل قراردادها و اسناد حقوقی جداگانه خریده شده است. اولین باری که محتوایی را می خرید، لازم است یک حساب کاربری باز کنید. (ما از کلمهٔ «خرید» و مشتقات آن استفاده می کنیم، و آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.)

پرداخت برای محتوای خریداری شده از طریق صفحه اختصاصی هر محتوا انجام می گیرد. تمام قیمت های وب سایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهده خود شما است. هزینه تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می شود و در حوزه عمل ما قرار ندارد.

محتوای حقوقی خریداری شده توسط شما همیشه در حساب کاربری شما می باشد، شما می توانید با ورود به حساب کاربری خود به این محتوای حقوقی دسترسی داشته باشید.

استفاده منصفانه

شما می توانید برخی از انواع محتوای حقوقی موجود در وب سایت را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفاده منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفاده منصفانه» ما چنین حکم می کند که استفاده شما از وب سایت، به ویژه از محتوایی که از طریق پرداخت هزینه قابل دسترس می شود، باید منصفانه، واقعی، و معقول باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفاده شما با سیاست «استفاده منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاحدید معقول خود استفاده می کنیم.

حساب کاربری آی بی سرویس

شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار شخص دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده ای هستید که از وب سایت و محتوای خریداری شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می کنید، تماما با خود شما است.

شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداریشده شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.

ما سعی می کنیم دسترسی بلند مدت به محتوای خریداری شده تان را فراهم کنیم که معمولا برای دست کم ۳ سال در دسترس خواهد بود .در هر صورت، ما می توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری شدهای را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود. اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

محدود کردن دسترسی

ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش های انجام شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.

عودت وجه

اگر به عنوان کاربر از محتوای حقوقی ای ناراضی باشید و در طی مدت 24 ساعت از تاریخ پرداخت برای دسترسی به آن محتوای حقوقی، برای عودت وجه پرداختی برای آن محتوای حقوقی درخواست دهید، چنانچه شرایط خاص را برآورده کند، آی بی سرویس تمامی وجه پرداختی شما برای آن محتوای حقوقی را به شما عودت می دهد. در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشد، آی بی سرویس از عودت وجه پرداختی شما معذور است.

لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفاده کنونی یا آتی شما از خدمات و محصولات آی بی سرویس را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.

پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۲۴ ساعت کاری با شما از طریق ایمیل یا تلفن برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می شود. در صورتی که درخواست شما شرایط مورد نظر را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی آی بی سرویس بررسی شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می شود و محتوای حقوقی خریداری شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می گردد.

آی بی سرویس وجه برگشتی را بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری وجه شما را عودت خواهد داد.

برای درخواست عودت وجه، از طریق بخش تماس با ما اقدام کنید.

چه کارهایی با محتوا نمی توانید انجام بدهید

کسب وکار ما بر پایه مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای حقوقی را برای شما فراهم نماییم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعه کسب و کار های محتوا محور فارسی کمک می کنید.

شما با استفاده از وب سایت ما، می پذیرید هیچ محتوایی را باز توزیع نمی کنید، کپی نمی کنید، تغییر نمی دهید، انتقال نمی دهید، واگذار نمی کنید، نمی فروشید، اجاره نمی دهید، قرض نمی دهید، اقتباس نمی کنید، و در قالب دیگری قرار نمی دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای وب سایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وب سایت ما تشویق کنید!

حریم خصوصی

جمع آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی درباره شما، تحت «سیاست حریم خصوصی» ما قرار دارد. ما تنها می توانیم اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده تان از وب سایت برای ما آشکار می کنید را برای مقاصد معینی استفاده کنیم که در سیاست حریم خصوصی ما توضیح داده شده است. پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامه شرایط و قوانین استفاده از وب سایت آی بی سرویس می باشد.

به یاد داشته باشید که هر اطلاعاتی که در وب سایت ما منتشر می کنید، اطلاعات عمومی خواهد بود و ممکن است توسط اشخاص دیگر جمع آوری و استفاده شود (ما کنترلی روی این مسئله نداریم).

کارهایی که در وب سایت آی بی سرویس نمی توانید انجام دهید

با استفاده از این وب سایت شما موافقت می کنید که این کارها را انجام ندهید:

آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید؛ سعی کنید از طریق آی بی سرویس به سیستم های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام دهید؛ از طریق آی بی سرویس یا در وب سایت آی بی سرویس دست به جمع آوری خودکار اطلاعات بزنید روش هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع آوری آدرس ایمیل ها، و روش های دیگر؛

تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد آی بی سرویس به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش های مخرب کامپیوتری و هک کردن؛ استفاده از آی بی سرویس یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند، یا اینکه فریب کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه کننده، یا توهین آمیز باشد؛ استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛ تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب سایت یا محتوای آن وارد کنید؛ به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده، دست به کپی، بازتوزیع، انتقال، یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا، داده ها، یا کد وب سایت بزنید.

مسئولیت ها و رفع مسئولیت ها

در محل زندگی شما ممکن است برخی قوانین حمایت از مصرف کننده وجود داشته باشد. چنانچه این قوانین در موضوعی صدق کنند و نافذ باشند، ما قصدی برای رد یا تغییر آنها نداریم. به اینگونه قوانین، قوانین مصرف کننده ردناپذیر می گوییم.

به جز در مواردی که قوانین مصرف کنندهٔ ردناپذیر حکم کنند، در باقی موارد:

ما تنها متعهد به وعده های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده ایم. در قبال برداشت های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛

ما تلاش معقولی می کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وب سایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، و اینکه محتوای وب سایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی دهیم؛ ما تلاش معقولی می کنیم که دسترسی شما به وب سایت برقرار باشد، و وب سایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم). تا آنجایی که قانون اجازه میدهد، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثنا و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینهٔ جایگزینی خواهد بود.

دسترسی و قابل استفاده بودن: ما سعی می کنیم که شما دسترسی شبانه روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وب سایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وب سایت یا ارائهٔ خدمات و محتوای وب سایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.

مالیات، هزینه، و بها: مسئولیت پرداخت تمامی هزینه ها و مالیات مرتبط به استفاده تان از وب سایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.

تغییر در شرایط توافقنامه: ما می توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وب سایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وب سایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح شده را پذیرفته اید.

تفسیر: کلماتی مثل «شامل»، «از جمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به هیچ وجه محدود کننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می کنیم، منظور صرفا صلاحدید خود ما در آی بی سرویس است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته شده باشد).

قوانین نافذ: ما وب سایت خود را از داخل ایران اداره می کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و آی بی سرویس از قوانین و مقررات ایران پیروی می کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به شکل اجتنابن اپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

تعاریف

تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:

محتوا: کلیه مطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی موجود در وب سایت می باشد که شامل و نه محدود به اطلاعات، داده ها، گرافیک، نرم افزار، آیکون دکمه، علائم تجاري، سرویس های الکترونیکی، تصاویر، فایل های صوتی و تصویری می باشد درصورتی که محتوا توسط آی بی سرویس بارگذاری شود، محتوای آی بی سرویس و اگر توسط کاربر بارگذاری شود، محتوای کاربران نامیده میشود.

خدمات آی بی سرویس: خدمات پلتفرم آی بی سرویس شامل محتوای حقوقی، مشاوره و پشتیبانی برای محتوای حقوقی، درخواست بررسی قرارداد و درخواست طراحی و تنظیم قرارداد می باشد.

محتوای حقوقی: کلیه اسناد حقوقی و قرارداد های موجود در وب سایت می باشد، مالکیت محتوای حقوقی متعلق به آی بی سرویس است و در صورت خرید محتوا توسط کاربران صرفا مجوز استفاده از محتوای حقوقی داده می شود نه مالکیت محتوای حقوقی.

حساب: حساب شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می کنید، و از طریق آن به محتوای خریداری شده دسترسی خواهید داشت.

آی بی سرویس یا ما: وب سایت آی بی سرویس. تهران، میدان آزادی، ابتدای بلوار شهید لشگری، بین خیابان بیمه 2 و 3 ، کارخانه فناوری.

عامل پرداخت: موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای محتوای خریداری شده استفاده می کنید.

استفادهٔ شخصی: خودآموزی و مقاصد شخصی به جز هرگونه دسترسی گروهی.

شرایط و قوانین و یا توافقنامه: قرارداد قانونی که شما با ما می بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست ها، دستورالعملها و مقرراتی می شود که در وب سایت ما وجود دارد.

شما، یا ضمیر مالکیت «تان»: به معنی هر کاربر وب سایت (شامل کسانی که وارد وب سایت می شوند یا وارد حساب کاربری می شوند و محتوایی را استفاده یا خریداری می کنند، و مدرسان).


تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی سرویس می باشد.